Ботев победи с 4:0 при гостуването си на Оборище в Панагюрище в среща от 1/16 финалите в турнира за Купата на България. През първото полувреме Димитър Тонев откри, а Атанас Илиев удвои резултата. През втората част новото попълнение на тима Салиф Сисе реализира две попадения в 69-та и 78-та минути.

Още във втората минута гостите можеха да открият резултата. Атанас Илиев засече с глава, но топката срещна напречната греда. Ботев откри резултата в 9-та минута. Тодор Неделев изведе чудесно Димитър Тонев сам срещу вратаря на Оборище и младият играч на тима не сгреши. В 15-та минута центриране на Неделев беше засечено с глава от Атанас Илиев, но топката премина покрай вратата на гостите. В 25-та минута удар на Атанас Илиев срещна напречната греда. В 28-та минута Ботев стигна до втори гол. Неделев центрира от корнер, а Атанас Илиев засече с глава и покачи на 2:0 за "канарчетата".

В 69-та минута Тонев проби, подаде по земя към Салиф Сисе, който отблизо направи резултата класически. Това попадение беше дебютно за Сисе. В 78-та минута Ботев реализира и четвърти гол. Филип Филипов пусна към Салиф Сисе и той реализира втория си гол в мача и четвърти за Ботев.

Така Ботев си осигури място в осминафиналите в турнира и очаква жребия за следващата фаза. По програма осминафиналите ще се играят догодина.

Оборище: Хуго Гумиеро, Стенислав Георгиев, Никола Мицански, Ивайло Аврамов, Улисес Дос Сантос, Даниел Васев, Иван Великов, Мариян Ловков, Елидиано Лима, Милко Георгиев, Васил Тачев

Ботев: Янко Георгиев, Джонатан, Мите Цикарски, Станислав Работов, Филип Филипов, Димитър Пройчев, Мишел Еспиноза, Димитър Тонев, Маркиньос Педросо, Тодор Неделев, Атанас Илиев