Ботев пречупи ЦСКА с 3:2 в зрелищен първи полуфинален двубой от турнира за Купата на България в Коматево. Канарчетата започнаха отлично и поведоха с 2:0, червените намалиха до почивката. Близо цяло второ полувреме жълто-черните играха с човек повече, но допуснаха гостите да изравнят. 6 минути преди края резервата Феребори Доре вкара победното попадение и остави по-големи надежди на канарчетата за крайния изход. С оглед на развитието на мача обаче и червените трябва да бъдат доволни от резултата, който е благоприятен за тях. Така че интригата за реванша след седмица в София остава.

Още в началото двата тима си размениха по една опасност. Най-напред Терзиев сгреши при връщането на една топка, Али Соу се озова сам срещу вратаря, ноп стреля встрани. Малко след тов удар на Неделев рикошира в крак на защитник и излезе в аут. Ботев поведе от дузпа за спъване на Лазар Марин от Чорбаджийски. Неделев бе точен от бялата точка и изведе канарчетата напред в своя мач номер 200 с екипа на Ботев. В 26-тата минута Неделев изведе отлично непокрития Вутов, който финтира Чорбаджийски и вратаря Черняускас и вкара топката в мрежата. В 32-ата минута реферът Николай Йорданов отсъди дузпа и за ЦСКА, след като при едно центриране топката удари ръката на Перейра. Али Соу стреля точно и намали резултата.

След почивката червените започнаха по-настъпателно, но в 53-тата минута останаха с 10 души. Жанио Бикел фаулира грубичко Тонев, реферът Николай Йорданов му вдигна втори жълт картон и провинилият се трябваше да напусне. След изпълнението на фаула Неделев изведе Тонев, чийто удар профуча покрай гредата. Вместо да тръгнат в атака футболистите на Ботев се поприбраха и решиха да действат на контраатаки. Червените пък заиграха още по-нападателно, въпреки че бяха с човек по-малко. В 61-та минута Али Соу удари гредата с удар с глава след центриране отдясно. В 69-тата минута червените успяха да изравнят. Малинов проби през центъра, но бе избутан от Терзиев и реферът даде пряк свободен удар на границата на пеналта. Рубен Пинто стреля много силно и точно и за втори път прониза мрежата зад Кайзер.

След този гол жълто-черните по-масирано тръгнаха напреди стигнаха до победата в 84-тата минута. Влезлият Феребори Доре разигра отлично двойно подаване с Неделев, който го изведе на идеална позиция и нападателят не сгреши. Малко преди края Ботев пропусна да вкара втори гол чрез Неделев, чийто удар бе избит от Черняускас, а Доре не успя при добавката.

БОТЕВ ПД - ЦСКА-СОФИЯ 3:2

1:0 Божидар Чорбаджийски 14 д.

2:0 Антонио Вутов 26

2:1 Али Соу 32 д.

2:2 Рубен Пинто 69

3:2 Феребори Доре 84

БОТЕВ ПД: 22. Кайзер, 2. Перейра, 3. Пиргов, 5. Димитров, 24. Марин, 18. Терзиев, 17. Балтанов, 66. Кардосо, 8. Неделев, 7. Тонев, 39. Вутов

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 19. Турицов, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 2. Атанасов, 15. Малинов, 16. Бикел, 7. Жоржиньо, 6. Пинто, 17. Енрике, 22. Соу