Ботев Пловдив за пореден път не успя да отбележи гол на Колежа и завърши 0:0 със Славия в мач от 34-ия кръг на efbet Лига. Въпреки липсата на попадения, двубоят предложи динамичен футбол с доста положения, но и двата отбора пропуснаха шансовете си и така и не успяха да отбележат.

Двата отбора се намират в групата, разпределяща местата между седмо и десето. Ботев на практика само доиграва сезона и се бори единствено за честта си, заемайки 10-тата позиция. Затова и новият наставник Стефан Стоянов заложи на цели седем българи в стартовия състав, включително и на 16-годишният Димитър Папазов.

Първата опасност пред една от двете врати дойде в 20-ата минута, когато Красиан Колев центрира добре в наказателното поле, където Виктор Генев се пребори с Емил Виячки и стреля точно, но Николай Кръстев спаси.

В 29-ата минута Галин Иванов бе на добра позиция, но прати топката над вратата. Три минути по-късно Ертан Томбак стреля силно по диагонала, но ударът му се спря в гредата на Георги Аргилашки.

Пет минути преди края на първата част Мартин Секулич се освободи от бранител на Славия и се оказа очи в очи с Кръстев, но вратарят спаси с крак.

В началото на втората част двата тима си размениха по няколко опасни атаки, но най-сериозно положение дойде в 71-ата минута, когато Антоан Бароан стреля по земя и нацели гредата зад Кръстев.

До края на сезона Ботев има още домакинство срещу отбора на Арда.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Аргилашки, 4. Генев, 25. Работов. 30. Папазов, 7. Балтанов, 5. Колев, 20. Перейра, 15. Етоо, 17. Минков, 11. Бароан, 9. Секолич

СЛАВИЯ: 12. Кръстев, 3. Томбак, 23. Виячки, 55. Гасама, 37. Керчев, 17. Дост, 83. Попадийн, 4. Соарес, 33. Иванов, 88. Тасев, 9. Ахмедов