Ботев победи с 3:2 втородивизионният Септември Симитли в контрола, която се игра на клубната база на Ботев в Коматево.

Ботев беше без четиримата играчи, които са с коронавирус Тодор Неделев, Атанас Илиев, Атанас Чернев и Борис Бонев. Отсъстваше и Станислав Работов, който е с младежкия национален отбор. На треньорската скамейка се завърна Пепо Пенчев, който беше под карантина и пропусна последния мач на Ботев. В контролата участие взеха каращите проби Станислав Маламов, който се отличи и с гол и Мохамед Брахими.

В началото на двубоя Виктор Генев се контузи и беше заменен принудително от Маркиньос Педросо. В 40-та минута Ботев допусна гол, след като бившият играч на тима Запро Динев реализира след удар в наказателното поле.

В 56-та минута Сисе центрира, а Владимир Гогов посрещна топката с гърди и я вкара в собствената си врата.

В 62-та минута Мите Цикарски центрира, а Иван Василев засече с глава и направи пълен обрат за Ботев.

В 73-та минута Иван Василев върна топката към Станислав Маламов, който с хубав удар от воле направи резултата 3:1.

В последните секунди Евгени Тунтев от Септември оформи крайното 3:2.

Следващата събота Ботев гостува на Лудогорец в Разград.

Ботев: Янко Георгиев, Виктор Генев, Иван Иванов, Филип Филипов, Мите Цикарски, Кристиан Добрев, Мохамед Брахими, Мишел Еспиноса, Славчо Шоколаров, Салиф Сисе, Станислав Маламов (Маркиньос Педоросо, Димитър Пройчев, Фабио Бурбано, Иван Василев)