Ботев Пловдив обърна Дунав на базата си в Коматево в мач със страхотни голове. „Канарчетата” надиграха с 3:1 русенци и си осигуриха първото място в групата. Така те ще се изправят срещу Етър в спор за финала на баража за Лига Европа, а другата двойка е Черно море- Арда.

Мачът започна с по-добра игра на Дунав и те поведоха в резултата с феноменален гол. Свилен Щерев центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на Ботев, където топката бе засечена от Иван Бандаловски, който за малко не си отбеляза автогол, но Аргилашки изби. Топката след това не бе изчистена добре от Антонио Вутов. Тя попадна в Стефан Христов, който от отляво на наказателното поле изненада Аргилашки с красив удар за 1:0.

15 минути по-късно домакините изравниха. Отново Тодор Неделев бе в основата на попадението за домакините. Той отправи страхотно центриране за Радослав Терзиев, който с глава отблизо реализира - 1:1.

През втората част домакините натиснаха и това даде резултат. За пореден път Тодор Неделев бе в центъра на попадението за „канарчетата“. В 53-тата минута Неделев комбинира с включващия се от крилото Лазар Марин, а бранителят надигра Митко Русанов, след което с мощен удар прати топката в далечния ъгъл на Уго Гумиеро.

В 68-ата минута домакините приключиха спора след поредната страхотна атака за „канарчетата“. Тодор Неделев разкъса отбраната на гостите с чудесен пас за Филип Филипов, който пък центрира на далечната греда за Тонев. Бившият играч на ЦСКА намери Вутов, а нападателят стреля мощно точно под гредата за 3:1.

БОТЕВ ПЛОВДИВ (4-2-3-1): 23. Георги Аргилашки – 28. Филип Филипов, 25. Станислав Работов, 11. Иван Бандаловски, 24. Лазар Марин - 2. Джонатан Перейра, 18. Радослав Терзиев - 8. Тодор Неделев (к), 14. Станислав Шопов, 7. Александър Тонев - 10. Антонио Вутов​

Старши треньор: Ферарио Спасов

ДУНАВ (3-5-2): 33. Хуго Гумиеро – 29. Росен Колев (к), 4. Преслав Папарков, 2. Димитър Тодоров, 17. Митко Русанов, 18. Александър Исаевски, 11. Албер Силвиев, 8. Свилен Щерев, 10. Фернандо Кавалканте, 16. Даудет Ндонгала, 99. Стефан Христов​