Ботев продължава да няма победа като гост, след като тимът направи 0:0 при гостуването си на Царско село. Пловдивчани изпуснаха не малко положения, но така и не успяха да реализира за първи успех при гостуване през този сезон.

В началните минути Нганиони стреля, но Аргилашки успя да улови.

В 5-та минута последва ново чисти положение пред домакините, бившият играч на Ботев Васил Шопов беше изведен сам срещу Аргилашки и стреля, но над вратата.

В 15-та минута удар на Неделев премина покрай вратата.

В 40-та минута Дилан Мертенс отправи опасен удар от дистанция, но Янко Георгиев успя да избие.

В 50-та минута удар на Виктор Генев стреля с глава, но над вратата.

В 56-та минута удар на Неделев беше отразен от Георгиев.

В 58-та минута друг бивш играч на Ботев Петър Атанасов стреля опасно от фаул, но топката премина покрай вратата.

В 70-та минута удар на Рабей премина покрай вратата, а изстрел на Маркиньос беше спасен от Янко Георгиев.

В 85-та минута хубав удар на Бароан беше уловен от Георгиев.

Двубоят приключи с опасен удар на Кавдански, който Аргилашки улови.

Ботев е на второто място с 11 точки, а Царско село е осмото място с шест.

Следващият официален мач на Ботев ще е между 10 и 12 септември срещу Арда, а сега предстои пауза заради националните отбори.

Царско село: Янко Георгиев, Иван Бандаловски, Петър Атанасов (Милчо Ангелов 84 мин.), Ален Стеванович, Лъчезар Балтанов (Мартин Кавдански 90 + 2 мин.), Венцислав Василев, Александър Александров, Миси Мезу, Луи Нганиони, Никола Колев (Христо Попадийн 79 мин.), Васил Шопов (Диас 90 + 2 мин.)

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате, Самюел Супрайен, Виктор Генев, Николай Минков, Дилан Мертенс, Реда Рабей, Емануел Току, Тодор Неделев (Димитър Тонев 73 мин.), Кевин Янсон (Маркиньос 47 мин.), Антоан Бароан