Ботев не успя да победи Етър и завърши наравно 1:1 в домакинството си от деветия кръг на елита. Джонатан Перейра откри в 18-та минута, а Преслав Боруков в последната минута от добавеното време изравни. Двубоят беше първи и за дуото Петър Пенчев и Георги Онов, които водят Ботев временно, след смяната на Ферарио Спасов.

В 5-та минута удар на Шоколаров беше спасен от Иванов. В 18-та минута след центриране на Тодор Неделев топката рикошира в крака на Милчо Ангелов, вратарят на гостите Христо Иванов и бранителят Пламен Крачунов не успяха да изчистят и топката стигна до Джонатан Перейра, който без проблем реализира на опразнената врата. В 30-та минута Атанас Илиев отправи хубав удар, който беше спасен от Христо Иванов.

В 47-та минута Димитър Тонев напредна и излезе сам срещу Иванов, но ударът му премина покрай вратата. В 51-та минута Виктор Генев се контузи и беше заменен принудително от Мите Цикарски. В 55-та минута Боруков стреля с глава, но Аргилашки спаси. Секунди по-късно вратарят на Ботев отново спаси много чисто положение след изстрел на Даниел Пехливанов. В последната трета минута от добавеното време след центриране в наказателното поле на 26-ти номер топката се отби в крака на Димитър Пройчев, Крачунов успя да я насочи към Преслав Боруов, който реализира за крайното 1:1.

В четвъртък Ботев гостува на Оборище в среща от 1/16 финалите в турнира за Купата на България. Следващият понеделник Ботев приема Ботев Враца в двубой от 10-ия кръг в елита.

Ботев: Георги Аргилашки, Джонатан, Станислав Работов, Виктор Генев (Мите Цикарски 51 мин.), Филип Филипов, Мишел Епсиноза (Димитър Пройчев 90+1 мин.), Славчо Шоколаров, Димитър Тонев (Салиф Сисе 79 мин.), Тодор Неделев, Маркиньос Педросо, Атанас Илиев

Етър: Христо Иванов, Здравко Илиев, Даниел Пехливанов, Пламен Крачунов, Георги Купенов, Мариян Иванов, Божидар Кацаров (Свилен Щерев 64 мин.), Стелиян Добрев (Валентин Йосков 83 мин.), Алдаир Ферейра (Пако Пуертас 67 мин.), Преслав Боруков, Милчо Ангелов