Ботев не успя да грабне първа победа в шампионата през пролетния полусезон, след като завърши 1:1 с гостуващия Черно море. Особено след почивката тимът на Ферарио Спасов бе по-активният и по-добрият, повече желаеше победата и можеше да я постигне, но куп пропуски лишиха домакините от заслужен успех, който да ги доближи до първата шестица. Мачът предложи доста интересни моменти, положения и пред двете врати, както и 4 греди - по две за всеки от отборите. Моряците бяха лишени от петима наказани титуляри и от своя старши треньор Илиян Илиев, който също бе наказан и изгледа мача от ложата.

Преди почивката Ботев натискаше, но гостите отговаряха с много опасни контраатаки. Първото положение бе за канарчетата още в 10-ата минута. Станислав Шопов центрира, Неделев засече от въздуха, но вратарят на моряците Митрович спаси с крак. Черно море отвърна 8 минути по-късно. Курьор проби през центъра и стреля технично, вратарят Янко Георгиев изби и топката се удари в гредата, а притичалият Джонатан я изби под носа на връхлитащия Илиян Илиев. В 27-та минута моряците удариха още една греда. Панайотов изведе Купьор с великолепен пас, нападателят стреля силно, и кълбото се отби в напречния стълб. След това бе ред на Ботев да опита здравината на гредите. В 38-та минута Неделев стреля от фаул в гредата, а при добавката Ничев също нацели другата греда. При удара му обаче бе отсъдена засада на Джонатан Перейра.

След почивката играчите на Ботев подложиха гостите на свиреп натиск. В 50-та минута топката се удари в ръката на Панайотов, който се намираше вътре в пеналта, но реферът извади нарушението извън наказателното поле. След последвалият пряк свободен удар канарчетата разиграха многоходова акция, Балтанов чукна към Неделев, който от 11-12 метра прати топката в аут от отлична позиция. В 57-та минута натискът даде резултат. Джонатан бе изведен отдясно от Димитър Тонев, центрира остро и ниско успоредно на вратата и Филипов на далечната греда засече в мрежата. В 70-та минута отново Неделев имаше възможност да покачи на 2:0, но вратарят Митрович изби удара му. 7 минути по-късно Неделев изведе Станислав Шопов отляво, младокът му върна веднага звездата на Ботев стреля с глава, но топката мина встрани от вратата. В последвалата атака Черно море изравни, след като организира бърза акция през центъра, Родриго бе изведен на отлична позиция от Станчев и стреля под плонжа на вратаря.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЧЕРНО МОРЕ 1:1

1:0 Филипов (57)

1:1 Родриго (78)

БОТЕВ (ПД) (4-1-4-1): 1. Георгиев, 28. Филипов, 11. Бандаловски, 3. Пиргов, 6. Ничев, 2. Джонатан, 18. Терзиев, 17. Балтанов, 14. Шопов, 7. Тонев, 8. Неделев
Старши треньор: Ф. Спасов

ЧЕРНО МОРЕ (4-2-3-1): 18. Миятович, 33. Енчев, 44. Хантакиас, 5. Станчев, 2. Панов, 10. Илиев, 11. Букаси, 72. Родриго, 71. Панайотов, 19. Курьор, 99. Кики
Старши треньор: И. Илиев

СЪДИЯ: Петър Костадинов