Ботев изигра голям мач, но изпусна гостуващия Берое в зрелищната Битка за Тракия, завършила 3:3. Канарчетата губеха с 0:2 в първите 5 минути на мача, но след това успяха да направят фамозен обрат с 3 гола след почивката. Берое обаче успя да изравни 3 минути преди края на редовното време. Особено през втората част жълто-черните игаха вдъхновено, с много движение, непримиримост и хъс, постоянни атаки и бяха много близо до пълния успех. Голям мач направиха Атанас Илиев и Джонатан Перейра, както и всички останали в селекцията на Ферарио Спасов. Над всички обаче отново бе Тодор Неделев, който вдъхнови тима си с два шедьовъра от пряк свободен удар.

Гостите набързо поведоха с 2:0 с два гола на Конте. Във 2-та минута той прониза левия ъгъл на вратата с мощен шут от 25 метра. Малко след това Работов върна зле една топка към вратаря Янко Георгиев, Алиун Фал  я открадна, но бе спънат от вратаря, след което Конте реализира отсъдената дузпа. Ботев натисна и Атанас Илиев имаше възможност да върне едно попадение, но си поведе дълго топката и не успя да стреля. Натискът на Ботев се засили и до почивката канарчетата пропуснаха и други положения да намалят. В 34-та минута Крис Добрев нахлу в пеналта, но стреля слабо с левия крак и вратарят улови. Малко по-късно Бандаловски открадна една топка, разигра двойно с Добрев и стреля, но отново слабо. В самия край на полувремето далечен удар на Славчо Школаров рикошира в гърба на защитник на Берое и срещна напречната греда.

Ботев започна вихрено втората част. В 50-ата минута Неделев намали след перфектно изпълнение на пряк свободен удар. В следващата атака Атанас Илиев бе изведен отляво, но ударът му срещна външната страна на мрежата. В 53-тата минута обаче голмайсторът, привлечен от Монтана изравни с грасив прехвърлящ удар от въздуха с левия крак. В 58-та отново той вкара топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада. Канарчетата продължиха да натискат и закономерно стигнаха до пълен обрат. В 74-та минута Неделев сътвори още един шедьовър от пряк свободен удар и от трудна ситуация прониза горния ляв ъгъл на вратаря Кристиян Василев. 3 минути преди края на редовното време Макута изравни с глава след пряк свободен удар и разбъркване пред вратата на канарчетата.

Преди мача футболистите на Ботев подкрепиха каузата за болния Агел преди началото на мача с Берое в Коматево. Те разпънаха голям плакат, на който пишеше "Заедно за Ангел". 34-годишният Ангел е баща на три деца, фен е на Ботев, а в кроая на юли лекарите му поставят диагнозата остра миелоидна левкемия. За пълното му възстановяване е необходима скъпоструваща трансплантация на стволови клетки в Германия, която струва около 400 000 евро, а сумата е непосилна за семейството му.

БОТЕВ - БЕРОЕ 3:3