Ботев стартира с трудна, но цена победа пролетния полусезон в Първа лига. Канарчетата победиха с 1:0 гостуващия в Коматево Славия и взеха реванш за отпадането си на полуфинала за Купата на България преди година. През есента двата тима завършиха 0:0 в София. Ботев вкара ранен гол, след което, без да блести, успяваше да контролира мача с добра организация и в края заслужено се поздрави с успеха.

Двубоят започна с натиск на жълто-черните, които можеха да открият още в първите минути. В 3-та вратарят на гостите Джерия спаси силен шут на Неделев от малък ъгъл, малко след това Феребори Доре свали една топка към Карачанаков, който стреля в аут. В 9-ата минута логичното се случи. Неделев изведе с гениален пас Вутов зад отбраната на белите и юношата на Левски стреля точно покрай вратаря. Славия отвърна с пропуск на Радослав Кирилов, който в 18-ата минута се озова на стрелкова позиция, но вратарят Кайзер спаси и двата му поредни удара.

В началото на второто полувреме Джерия пресече една свалена топка от Доре към Вутов, като по този начин спаси сигурен втори гол във вратата си. Белите отвърнаха с коварен удар на Славчо Шоколаров, спасен от Кайзер. В 83-та минута Славия бе на косъм от изравняване. Белите разиграха добра атака отляво, Тасевски получи около точката за дузпа, отправи удар, Кайзер спаси, но не можа да хване топката, след което я извади от голлинията. 3 минути преди края гостите останаха с 10 души след червен картон на вратаря Джерия, който спря непозволено извън пеналта връхлитащия сам срещу него Антонио Вутов.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - СЛАВИЯ 1:0

1:0 Вутов (9)

БОТЕВ (4-1-4-1): Кайзер; Джонатан, Д. Пиргов, К. Димитров, Е. Кардосо; Р. Терзиев; Неделев, Балтанов, Ф. Доре, Карачанаков; А. Вутов

Старши треньор: Н. Киров

СЛАВИЯ (4-2-3-1): Е. Джерия; Марем, Онуоха, Гамаков, Д. Велковски; Шоколаров, Карабельов; Р. Кирилов, Тасевски, Ашковски; Чунчуков

Старши треньор: З. Загорчич

СЪДИЯ: Георги Давидов

СТАДИОН: “Ботев 1929”, Коматево