Ботев и Славия занулиха в скучен мач

Чистите голови положения в двубоя липсваха

София 02.12.2020 16:55 817 0

Ботев завърши 0:0 при гостуването си на Славия в отложена среща от българския футболен елит. Двубоят не предложи много голови положения и завърши без победител.

Двубоят беше първият за Ботев след тежката загуба с 0:6 от Локомотив в дербито в събота. Все пак днес имаше две хубави новини за тима. Една беше свързана със стадиона, че вече няма пречки за подновяването на строителството, а другата за евентуален нов руски собственик, който дойде да преговоря за закупуването на клуба.

Двата отбора излязоха с фланелки в памет на легендата на Славия Димитър Ларгов. Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендарния играч.

В 10-та минута удар на Андреа Христов с глава след изпълнение на корнер премина покрай вратата. Удар на Филипов 14-та минута премина в аут. В 35-та минута Емил Виячки от Славия се контузи и беше заменен принудително от бившия играч на Ботев - Милен Гамаков. В 41-та минута Маркиньос Педросо стреля с глава, но топката премина покрай вратата.

В 48-та минута Атанас Илиев стреля, но неточно. В 54-та минута Ботев пропусна най-чистото положение в мача. Тонев напредна и излезе сам срещу вратаря Вуцов, но стражът на домакините успя да спаси. В 56-та минута Аргилашки спаси опасен удар на Фиртулеску. Последва и неточен удар на Филипов в 70-та минута. В 79-та минута един от юношите на Ботев Георги Трифонов направи своя официален дебют в първенството за Ботев. Той замени Кристиан Добрев. В 88-та минута опасен удар на Кабаво премина в аут.

С равенството Ботев е девети с 14 точки, а Славия е на 13-то място с 9 точки. В неделя Ботев приема ЦСКА-София.

Славия: Светослав Вуцов, Драгош Фиртулеску (Атанас Кабов 68 мин.), Андреа Христов, Петър Патев, Емил Виячки (Милен Гамаков 35 мин.), Венцислав Бенгюзов, Дарко Тасевски (Димитър Рангелов 46 мин.), Филип Антовски, Филип Кръстев, Радослав Кирилов, Калоян Кръстев (Георги Вълчев 71 мин.)

Ботев: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Станислав Работов, Мите Цикарски, Мишел Еспиноза, Славчо Шоколаров, Маркиньос Педросо, Кристиан Добрев (Георги Трифонов 79 мин.), Димитър Тонев, Атанас Илиев, Салиф Сисе (Иван Василев 58 мин.)