Носителят на националната купа Ботев стартира защитата на трофея с убедителна победа като гост на втородивизионния Локомотив ГО с 3:1. Канарчетата допуснаха ранен гол още във втората минута и цяло първо полувреме не можаха да намерят път към вратата, но след почивката бяха пълни господари на терена.

Деян Христов даде аванс на домакините в самото начало след добавка, а най-чистото положение на Ботев преди почивката бе в 21-та, когато Алваро нацели гредата със страховит шут от фаул. През втората част влезлият Лъчезар Балтанов се превърна в герой на мача с два гола и асистенция и поведе своите към пълния обрат. В 57-та минута той изравни с удар с левия крак след едно разбъркване пред пеналта на Локомотив. Само 3 минути по-късно отново Балтанов покачи на 2:1 с глава след центриране отляво на Минев. Третият гол на Ботев бе истински красавец. Балтанов върна към Алваро, който с топовен шут с левачката опъна мрежата в горния десен ъгъл на вратата.

ЛОКО ГО - БОТЕВ 1:3
1:0 Христов 2, 1:2 Балтанов 57, 50, 1:3 Алваро 71

ЛОКОМОТИВ (ГО): 12. Ивайло Крушарски, 19. Милен Савов, 14. Ивайло
Тодоров, 26. Мариян Иванов, 16. Владимир Мичев, 20. Якуб Идризов, 93. Димитър Байдаков, 6. Петър Казаков, 66. Антоний Балъков, 10. Бедри Рюстем, 18. Деян Христов
Ст. треньор: Александър Димитров

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 22. Даниел Кайзер, 2. Цветомир Панов, 5. Кристиян Димитров, 18. Радослав Терзиев, 23. Йордан Минев, 6. Алваро Юлиано, 10. Серкан Юсеин, 7. Фелипе Бризола, 29. Дуде Ндонгала, 93. Густаво Афонсо, 9. Фернандо Виана
Ст. треньор: Николай Киров

Стадион: “Локомотив”, Горна Оряховица
Главен съдия: Ангел Ангелов