Бранителят на Ботев Константинос Балоянис няма да преподпише нов договор с Ботев и приключва с клуба.
Гръкът е заявил, че иска да си намери отбор с по-висока заплата.
Балоянис записа 106 мача, два гола и 13 асистенции.
Балоянис е вторият основен футболист на Ботев, който напуска клуба след Николай Минков. Минков беше с изтичащ договор и не пожела да го поднови, но той разтрогна с клуба по взаимно съгласие малко повече от месец преди контрактът да свърши.
С Ботев разтрогнаха Алекса Мараш и Талес.
Пред разтрогване е и договорът на Таилсон.
Талес и Таилсон бяха под наем в Спартак Варна, Джон Емануел, който също беше под наем най-вероятно ще остане в клуба, но ще бъде отново даден под наем в Спартак и за новия сезон.
Мартин Георгиев е единственият, който се завръща от Спартак Варна и ще е част от първия отбор през новия сезон.
Още от категорията
Виж всички
Ботев си върна Димитър Тонев
Ботев взе Георги Миланов