Нападателят на Ботев Атанас Илиев беше избран за най-добър играч в последния мач на Ботев за сезона - победата с 5:0 у дома над Царско село. Илиев трябваше да вкара още два гола, за да се изравни с лидера в голмайсторската листа Клаудиу Кешерю, но реализира само един гол.

"Много добър мач за нас. Моята цел беше да вкарам двама гола днес, за да успея да се изравня с Клаудиу Кешерю на върха при голмайсторите. За мое съжаление топката, когато не иска да влиза, не влиза. При гола ми имах късмет и с рикошет успях да вкарам. Мисля си, че това отвори мача и се надявах да вкараме през втората част, което сторихме, но не и аз. Честно казано мислех си, че ще вкарам голове с идването си в Ботев, защото тук има много добри футболисти, които да ми подават. Един от тях е Тодор Неделев, но за жалост се контузи, а с това и моите голове спаднаха. За мен е чест, че отново ме повикаха и съм част от националния отбор на България Сега ще си почина няколко дни и след това отивам на лагер, за да се готвим за изключително престижните контроли. Дано да се представим добре и с едни добри резултати да зарадваме феновете", заяви Илиев.