Ботев допусна тежка загуба с 6:2 ог гостуващия ЦСКА в мач от поредния кръг на Първа лига в Коматево. Разгромът дойде в най-неподхощия момент - в навечерието на реванша с Маритимо в Лига Европа в четвъртък. Канарчетата доиграха с 9 човека. В началото на второто полувреме защитникът Йордан Минев бе изгонен за втори жълт картон, а към края на мача Виана напусна контузен при направени три смени. Двойката централни защитници на домакините Пламен Димов и Радослав Терзиев, заменил Виктор Генев, в доста случаи действаше без синхрон и допусна грешки, след които паднаха някои от головете. Средната линия и нападението също бяха далеч от показаното в мачовете от евротурнирите. За капак проблемите пред старши треньора Николай Киров не спират - Тодор Неделев изобщо не бе в групата заради разтежение в адуктора, получено на първия мач с Маритимо. Неделев до последно ще бъде под съмнение и за реванша, както и Виана, който получи прорезна рана в коляното.

Реакциите след мача - вижте във видеото на ТРАФИК ТВ:

Срещата започна равностойно, като Ботев имаше първата възможност. В 9-та минута Юлиано проби през центъра и стреля коварно с левия крак, но топката мина край страничната греда. Първият гол обаче бе за ЦСКА. В 13-та минута Манолев нахлу отдясно, центрира ниско по тревата, Пламен Димов опита да избие топката, но тя попадна у Каранга, който откри резултата. В следващата атака на червените Каранга вкара втори гол, правилно отменен поради засада. Малко по-късно Тиаго стреля покрай гредата от отлична позиция след поредната грешка в отбраната на домакините. Жълто-черните изглеждаха в шок, а ЦСКА пропусна нов шанс чрез Дюлгеров, който нацели напречната греда с хубав параболичен удар от въздуха. Неволите на канарчетата не спряха дотук. Те бяха шокирани с втори гол в 29-та минута. След центриране отляво Каранга свали топката с глава на Тиаго и той с мощен шут от въздуха опъна мрежата зад Чворович.

Жълто-черните се стреснаха и можеха да изравнят в 34-та минута. Бризола стреля, ударът му бе блокиран, а Виана от непосредствена близост не можа да довкара топката. В 38-та Панов бе изведен отдясно, центрира остро и Чорбаджийски едва не си вкара автогол. В крайна сметка усилията на Ботев се увенчаха с успех минута по-късно. След корнер отдясно настана голямо меле в малкия пеналт и Балтанов довкара топката в мрежата. В края на първото полувреме Каранга надскочи Терзиев и с глава стреля покрай гредата.

След изгонването на Минев в началото на второто полувреме нещата станаха още по-сложни за жълто-черните. В 61-та минута Тасев задържа откъсналия се отдясно Манолев и реферът отсъди дузпа. Каранга бе точен от бялата точка и направи резултата 3:1 за червените. 9 минути по-късно Каранга оформи своя хеттрик. След едно центриране отляво Пламен Димов се размина с топката, тя попадна у нападателя, която я прати покрай Чворович за 4:1. Ботев успя да върне един гол в 74-та минута. Бодуров сгреши при изнасянето, Виана изведе влезлият Косоко, който направи резултата 2:4. В 85-та минута Манолев изведе Десподов, който се измъкна от опеката на терзиев и покачи на 5:2 за ЦСКА. Отново Десподов оформи разгрома за Ботев в 90-та минута, когато проби отляво и от малък ъгъл фиксира крайното 6:2 за червените.

БОТЕВ: 99. Чворович, 2. Панов, 18. Терзиев, 70. Димов, 23. Минев, 6. Юлиано, 14. Яя Меледже, 17. Балтанов, 7. Бризола, 25. Стоянов, 9. Виана

ЦСКА: 30. Черниаускас, 11. Манолев, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 3. Недялков, 6. Пинто, 15. Малинов, 20. Тиаго, 17. Рафаел, 23. Дюлгеров, 9. Каранга