
Сериозна офанзива на строители се наблюдава на бул. „Хаджи Димитър” през последните дни. След като на няколко пъти от Община Пловдив изразиха недоволството си от бавното строителство, от „София асфалт“ и „Вейл конструкции“, разгърнаха дейностите по ремонта.
Освен работници на двете фирми, на място има и подизпълнители, които извършват част от дейностите. Усилена работа върви в северното платно. По част от него от Коматевския надлез до улица „Лерин” дори вече вървят коли в една лента, като те се местят в южното платно след кръстовището. Очаква се до седмици движението да стане двупосочно по цялото продължение на булеварда, а строителите да довършат разделителната линия, където има тротоари, озеленяване и велоалеи. Първо обаче ще бъде пуснато движението, а след това ще се довършат и пешеходните зони.
Според ръководителите на строежа е напълно възможно булевардът да бъде завършен до първия учебен ден на 15 септември и кметът Здравко Димитров да пререже лентата. Същият консорциум бе избран и за разширението и ремонта на ул. „Царевец“, който обаче едва ли ще започне тази година заради дейностите по Южния обходен колектор.
Още от категорията

Тихо, тихо, да не чуят!: Осъдиха 73-годишен, пипал гърдите на малолетна в Първомайско


Акценти




Локализираха пожара в Средец, евакуират живеещите в района



Дългогодишен данъчен експерт от Пловдив оглави НОИ

Наркотици са причината за гонката със стрелба в Пловдив
