Конституционният съдия Десислава Атанасова разпространи официално становище, с което категорично отхвърля твърдения, направени от Иван Демерджиев по време на заседание на Народното събрание на 2 юли 2026 г.
В позицията си Атанасова посочва, че е изискала и вече разполага с удостоверение от Министерство на вътрешните работи, удостоверяващо пътуванията ѝ извън страната за периода от 5 до 8 април 2024 г. Според нея данните от Интегрираната информационна система „Справки“ на МВР ясно показват преминаванията ѝ през граничните контролно-пропускателни пунктове на Република България.
ГЕРБ за Десислава Атанасова: Личният живот не може да бъде коментиран политически
Повод за становището е твърдението, че на 5 април 2024 г. тя е пътувала заедно с Делян Пеевски от летище „Васил Левски“ – София до Дубай с частен полет на компанията „Хиперион Авиейшън“. Според Атанасова това твърдение е невярно.
По думите ѝ на 5 април 2024 г. е напуснала България с редовен граждански полет TK 1032 на Turkish Airlines по маршрута София – Истанбул, а на 8 април се е завърнала с полет TK 1031 на същата авиокомпания. Тя подчертава, че през целия период е пребивавала единствено на територията на Република Турция, което, по думите ѝ, се удостоверява както от данните на МВР, така и от печатите в паспорта ѝ.
КС проверява данните за съвместното пътуване на Пеевски и Атанасова
Конституционният съдия заявява още, че публикува документите с цел „обективното изясняване на фактите и обстоятелствата“, свързани с нейните пътувания в качеството ѝ на съдия в Конституционния съд.




Още от категорията
Виж всички
Разбиха ОПГ за данъчни измами и пране на пари в Пловдив, щетата е за над 1,5 млн. евро
Изтичане на газ от кола затвори улица зад мол „Марково тепе"