Ще търсят общински жилища на ромите от махалата в пловдивското село Войводиново. До това решение се стигна днес по време на срещата в Община „Марица“ между представители на жителите на селото, ромите и управници.
Съдействие за намирането на общински жилища ще бъде дадено от областния управител Здравко Димитров, тъй като община „Марица“ не разполага с такива и затова е необходимо ромите да бъдат настанени в друг район. Подробности къде точно ще бъдат тези общински жилища ще станат ясни утре.
Както ТrafficNews.bg съобщи, 17 жалби са подадени от ромите във Войводиново, чиито къщи са незаконни, срещу заповедта на кмета на Община „Марица“ Димитър Иванов те да бъдат съборени. 15 са образуваните дела, като в периода от 6 до 28 март ще им бъде даден ход. Други 18 постройки в ромската махала, които са били опасни, вече са съборени.
Очаквайте подробности!
Още от категорията
Виж всички
Държавните горски предприятия оказват подкрепа на терен в пострадалите от наводненията райони
Язовирът в Павликени започна да прелива
Акценти
Виж всички
Прокурорският син Васил Михайлов вече е в затвора в София
Затруднено е движение на ключово кръстовище в Пловдив СНИМКИ