
Как се разпространява COVID-19 в София-град, Пловдив, Варна и Бургас съобщи в предаването „Събуди се” математикът на Националния оперативен щаб проф. Николай Витанов. Според него четирите области „потъват бавно” заради коронавируса.
„От всички параметри, които следим, има един, който показва кога клъстерното разпределение по области минава в дифузно. Тогава параметърът надхвърля критичната стойност, обясни математикът.
В София-град на 26-и февруари разпространението е било със стойност 1,16 над критичната, а на 7-и март 1,60 над критичната стойност. В Пловдив на 26-и февруари разпространението е било със стойност 1,05, а на 7-и март - 1,26 над критичната стойност. Във Варна на 26-февруари разпространението е било със стойност 1,19 под критичната стойност, а на 7-и март - 1,12 над критичната стойност Бургас - на 26-и февруари разпространението е било 1,59 над критичната стойност, на 7-и март - 1,97 над критичната стойност.
Все пак проф. Витанов обясни, че това са още малки числа.
Той прогнозира, че много зле се очаква да бъдат 13 области, зле да са 10, а бързо да се влошават 3 области в страната. Пловдив попада във втората група.
"Два милиона ваксинирани и ще усетим много силно действието на имунизацията, плюс милион и нещо на тези, които са преминали през заразата. Става около 3 милиона и нещо. На 4 милиона си решаваме проблема", смята Витанов.
"Ако няма масова ваксинация, този вирус ще се покрие по Южна Америка и през есента ще дойде пак. Въпросът е какво ще завари тук. Ако това са ваксинирани хора, които са резистентни, ще изчезне, ако не, ще започнат 4-5 вълна", прогнозира математикът.
Напишете коментар
Вашите коментари през Trafficnews.bgпартизанин 09:21, 07.03.2021
на тоя докога ще му дават трибуна да му слушаме глупостите
Хаха
Докато не го утрепеме
Тулупий
А бе чичо, Пловдив е потънал отдавна в седесаро-гербава мъгла, тръгнала калинката математик да ни говори за ваксини, като специалист по всичко. Щом тоя говори и аз ще се изкажа: още преди ковид истериите беше ясно, че ваксините за грип са ефективни до 20-30%, даже смешки - пак ще се заразите с грип ама ще го изкарате по-леко!
ваксини 09:34, 07.03.2021
Два милиона ваксинирани няма да имаме и до есента.... Дори при засилени доставки. А до тогава какви нови мутации ще се появят и какви нови ваксини ще трябват....
Хаха
Бии си маймунско рнк докато станеш под човек тва е брачед
Пха 10:17, 07.03.2021
Махнете го тоя паляк с неговите "прогнози". Този човек няма никаква връзка с действителността. Ходи по телевизиите да хвърля някакви числа едно към гьотере.
на 4 април е време да ги затрием тези маймуни гнусни
не може, трагик са поели ( дълбоко в гърлото) на гербаците патлаците и сега не става,, всички ченгета са се обеденили срещу нормалните и подчтените,, за да ги клатят още един мандат.
Кскск 18:13, 07.03.2021
Що давате поле за изява на такива палячовци???