
Днешният ден вещае максимални градуси между 23 и 28 градуса за Пловдив и региона. Преди обяд на места в Тракийската низина и югоизточните райони видимостта ще бъде намалена от мъгла или ниска слоеста облачност. Към обяд видимостта ще се подобри и времето отново ще бъде слънчево, предвиждат метеоролозите от НИМХ към БАН.
В следобедните часове над област Пловдив ще се развие купеста и купесто-дъждовна облачност. На места в Родопите ще има краткотрайни валежи от дъжд , придружени от гръмотевици. Ще духа до умерен югоизточен вятър. В по-голямата част на страната температурите са близки до средните за сезона, а днешния ден е белязан от ниска облачност и мъгли.
Максималните температури ще остават по-високи от обичайните за пролетта до неделя, като се очаква през петък да достигат дори до 33 градуса.
И събота времето ще остане топло, но постепенно облаци ще нахлуват над страната. Краткотрайни валежи са възможни и в неделя, когато температурите ще започнат да падат, а в понеделник ще захладнее. Възможни са превалявания и градушки.
Още от категорията

Спасиха семейство с две деца в Сливенския балкан, качили се на скала и не успели да слязат

Земетресение в Пазарджишко

Предстои първото лунно затъмнение за 2025 г.
Акценти



Земетресение в Пазарджишко


Черен дим се стели над Кършияка

Пребиха дежурните метеоролози на връх Мургаш


