След дългогодишна съдебна битка със Съюза на архитектите в България, Пловдивският митрополит Николай спечели окончателно правата за собственост върху манастира „Св. Св. Кирик и Юлита" край Асеновград. Имотът бе върнат на църквата от първите две инстанции на Темида.
На 5 март Върховният касационен съд излезе с решение, че не допуска обжалване на решенията им. Което на практика означава, че манастирът вече безспорно е собственост на Повдивска митрополия.
TrafficNews.bg
Изпрати на приятел:
Още от категорията
Виж всички
Баща и детето му пострадаха при падане от люлка на панаир
28.06.26 12:39
1413