10 души са били ухапани от кърлежи в град Пловдив, съобщават от Регионалната здравна инспекция. Случаите са от последните 2 седмици, като в областта броят на ухапаните е 16.
Към днешна дата няма регистрирани случаи на Лаймска болест или Марсилска треска.
За сметка на това случаите на чревни инфекции са над 100 в областта. Подобно е положението и с варицелата, където регистрираните заболели са над 110.
От Регионалната здравна инспекция отчитат и 19 случая на скарлатина.
TrafficNews.bg
Изпрати на приятел:
Още от категорията
Виж всички
Премиерът Румен Радев връчи националния флаг на олимпийските отбори по природни науки
23.06.26 14:09
64
Акценти
Виж всички
Кабинетът замразява минималната заплата до 2028 г.
23.06.26 13:40
762
Локо стартира подготовка без нови
22.06.26 11:52
1673