Пейката на Борис Христов до Дома на културата за пореден път е жертва на вандализъм. Творбата, която бе експонирана по повод 100-годишнината на великия оперен бас, е дело на художника Атанас Хранов.
Пейката е залята с масло, изсипано от близката кооперация, защото има следи от него и по дървото в близост. Това не е първият случай, когато съседи от близката до Дома на културата сграда замърсяват инсталацията по подобен начин. На общинските служби нееднократно се е налагало да чистят мястото от майонеза, яйца, домати.
Поредният индицент принуди зам.-кмета Пламен Панов да напише официален доклад до кмета и сигнал до МВР, Общинския инспекторат и Общинска полиция с цел да се предприемат действия, за да се спрат вандалските прояви.






Още от категорията
Виж всички
Колеги полицаи се блъснаха на служебния паркинг на Второ районно, стигнаха до съд
Акценти
Виж всички
50 срещу 4000: Когато каузата я няма, улицата остава празна
Почина големият пловдивски архитект Иван Делчев - Чудото