Мъж напръска с лютив спрей пътници в автобус в Германия след спор за носенето на маска, предаде ДПА.
Снощи се е разразил спор в автобус на нощния градски транспорт в град Висбаден, защото млад мъж отказал да носи маска, покриваща носа и устата му, обясни полицията.
След като е бил накаран да слезе от превозното средство, мъжът извадил лютив спрей от джоба си и напръскал други пътници. Трима души са получили възпаление на очите и им е оказана лекарска помощ.
Извършителят е избягал, но по-късно е бил арестуван.
Още от категорията
Виж всички
Властите в Гърция строят жилища за лекари, учители и полицаи
Ким Чен Ун: Пазим се от глобалната несигурност с ядрена мощ
Хеликоптер се разби в САЩ, екипажът оцеля
Акценти
Виж всички
Кабинетът замразява минималната заплата до 2028 г.