Отчита се бум на луксозни сватби на чужденци в последно време в Турция, пишат турските медии. Очевидно Турция е затвърдила репутацията си на популярен център за луксозен сватбен туризъм, привличайки изключително богати двойки от цял свят и допринасяйки за икономиката на страната с приблизително 3 млрд. долара през 2024 г., съобщава в. „Хюриет“.
Истанбул и Бодрум се открояват като най-търсените места, като в двореца Чъраган в Истанбул се организират 90% от елитните сватби в мегаполиса.
Организаторът на сватби Мелтем Тепелер посочи, че Турция се е утвърдила като водеща сватбена дестинация. Тя добави, че все повече се увеличава интересът от страна на богати двойки от страни от Източна и Югоизточна Азия.
Едно от най-забележителните събития в бранша през 2024 г. бе сватбата на индонезийски бизнесмен, която е струвала 9 млн. долара, посочва „Хюриет“.
Тези, които идват за сватби, са изключително богати. Те отсядат в луксозни хотели и харчат много пари за скъпи стоки, казват експерти в бранша.
Още от категорията
Виж всички
Марая Кери ще пее при откриването на Зимните олимпийски игри
Украйна удари руска подводница в пристанището на Новоросийск
Акценти
Виж всички
Възстановяват от утре движението по „Брезовско шосе"
Напусна ни поетът Иван Ройдов
МТС придобива активи на територията на летище Пловдив