Женският баскетболен тим на Академик завърши редовния сезон в женския баскетболен елит с две загуби.
В два отложени мача Академик загуби у дома първо от Шампион 2006, а след това и от Локомотив София - мачовете се играя в събота и в неделя.
Първо в събота пловдивчанки допуснаха поражение със 114:42 от Шампион 2006.
Каролина Кирилова с 19 точки стана най-резултатна за Академик, а за Шампион Валерия Стойчева отбеляза най-много точки - 24.
Вчера Академик загуби от Локомотив София със 133:42.
Каролина Кирилова стана най-резултатна за пловдивчанки с 16 точки, а Деяна Станиславова с 29 точки стана най-резултатна за гостите.
Така Академик завърши редовния сезон на последното място без победа.
Тимът ще играе във втората тройка на женския елит срещу тимовете именно на Локомотив София и Шампион 2006.
Още от категорията
Виж всички
Трагедия в борбата! Почина 32-годишна шампионка на България
Лош ден за българите на Чалънджъра в Пловдив
На този ден: Основан е Международният олимпийски комитет
Акценти
Виж всички
Кабинетът замразява минималната заплата до 2028 г.