Женският национален отбор по волейбол озори сериозно световния шампион Сърбия и спечели първа точка на шампионата. Националките загубиха с 2:3 гейма двубоя, но водеха с 2:1 и изиграха много силен мач.

Двубоят започна равностойно и първият гейм беше спечелен от сръбкините с 25:21. България изигра страхотен втори гейм и спечели с 25:22 и изравни резултата. Това обаче не беше всичко и момичетата на Лоренцо Мичели успяха да вземат и третата част с 27:25 и така националките спечелиха и първата си точка на шампионата. Сърбия взе четвъртата част с 25:21, а в тайбрека световният шампион спечели с 15:9.

Така България изигра много силен мач и записа първа точка, след като вчера националките имаха шанс за нещо повече срещу Германия, но загубиха с 1:3 в първата си среща.

Силвана Чаушева завърши с най-много точки - 18, Нася Димитрова добави 17, а с 13 се отчете Мира Тодорова.

За сръбкините Бианка Буша завърши с най-много точки - 26.

На 29 септември България играе срещу олимпийския шампион САЩ.