Мъжкият национален отбор по волейбол записа победа с 3:1 гейма срещу Беларус в последния си мач в групите и се класира за осминафиналите на Европейското първенство. Националите трябваше да победят задължително, за да се класират към елиминациите.

Първият гейм започна лошо за националите и Беларус поведе с 6:2, но бързо момчетата на Силвано Пранди поведоха при 8:7, стигна се до 15:10 и геймът беше затворен след категоричното 25:13.

Във втората част се стигна до 9:4, след това 16:10, а геймът приключи с 25:18.

В третия гейм Беларус поведе с 8:6, стигна се до 17:14, Беларус обаче направи пълен обрат поведе с 22:20 и след 26:24 взе гейма и намали изоставането си - 2:1.

В четвъртата част Беларус отново поведе с 8:6, стигна се до 19:15, но "лъвовете" успяха да изравнят при 19:19. В решителната част от двубоя момчетата на Силвано Пранди бяха категорични и след 25:22 спечелиха двубоя и си осигуриха място на осминафиналите.

Най-резултатен за победителите стана Тодор Скримов с 23 точки, следван от Цветан Соколов с 18 и Мартин Атанасов с 12. Най-резултатен за Беларус стана Уладзислау Бабкевич със 17 точки.

На осминафиналите България ще играе най-вероятно с отбора на Германия, който играе в момента двубоя си със Словакия. Мачът ще е на 12 септември в чешкия град Острава.