Волейболистите на Локомотив направиха страхотен мач и измъчиха до край шампиона Нефтохимик в четвъртфиналите в турнира за Купата на България, но тимът загуби в много драматична среща с 2:3 (32:30, 25:22, 22:25, 21:25, 11:15) гейма в зала Сила в Пловдив. "Смърфовете" поведоха с 2:0 гейма, но допуснаха обрат и след 3:2 шампионът Нефтохимик продължава към полуфиналите в турнира.

Първият гейм стартира равностойно и точка за точка. При 10:7 Локомотив успя да направи по-голяма разлика в резултата, но шампионите изравниха и след това отново двубоят продължи точка за точка. Локомотив стигна до два геймбола, които гостите успяха да спасят, а от своя страна волейболистите на Владимир Орлов успяха и да спасят геймбол от страна на гостите. След драматичното 32:30 Локомотив спечели гейма и поведе в резултата.

Във втората част Нефтохимик стартира по-добре и поведе с 6:3, но Локомотив не допусна преднината да бъде увеличена и изравни резултата при 9:9. След ново равенство при 16:16 домакините поведоха с 20:17 и не изпуснаха преднината си до края на гейма - 25:22 и 2:0 гейма за Локомотив

Във третия гейм Нефтохимик поведе с 8:6, стигна се до 18:15, но постепенно шампионите направиха разликата седем точки при 22:17. Волейболистите водени от Владимир Орлов не се предадоха и намалиха изоставането си на само точка при 23:22. Шампионите все пак успяха да измъкнат гейма след 25:22 и намалиха резултата до 2:1

В четвъртата част Нефтохимик поведе с 5:3, но Локомотив успя да обърне резултата в своя полза и дори поведе с три точки при 10:7. Шампионите успяха да изравнят при 12:12. След това гостите поведоха и увеличиха сериозно преднината си на 22:16 и Нефтохимик вкара мача в тайбрек след 25:21

В тайбрека Нефтохимик поведе с 4:0, стигна се до 7:3. Локомотив направи три поредни точки и намали изоставането си на точка при 7:6. Стигна се до изравняване при 8:8 и 9:9, но шампионите отново поведоха с разлика при 12:9 и мачът приключи след 15:11 за Нефтохимик.

Венцислав Георгиев стана най-резултатен с 24 точки, а 22 добави Костадин Гаджанов, а Руслан Шевцов се отчете с 14.

Николай Николов стана най-резултатен за Нефтохимик с 24 точки.

За четвъртфиналите се класираха още Добруджа, Хебър и Монтана.

В събота Локомотив ще играе срещу Дунав в директна среща за първото място във втората осмица на Суперлигата. Тимът вече си осигури място в плейофите в Суперлигата.