Шампионът и носител на Купата от миналата година Хебър защити трофея си и през 2023-а. Тимът от Пазарджик победи у дома Дея спорт в изключително драма. Дея спорт поведе с 2:0 гейма след 25:15 и 25:21, но Хебър се върна в мача след 25:22 и 25:19. В решителния тайбрек тимът се наложи с 15:12.

Изненадващо гостите от Дея спорт започнаха страхотно двубоя и бързо поведоха със сериозна разлика при 8:1, стигна се до 16:9, а геймът беше взет от бургазлий с 25:15.

Вторият гейм започна равностойно и до 18:18 нямаше големи разлики, тогава обаче гостите успяха да спечелят три поредни точки поведоха с 21:18 и затвориха и втората част в своя полза с 25:21.

В третия гейм Хебър поведе с 5:2, но Дея успя да обърне и поведе с точка при 9:8. Все пак Хебър успя да вземе отново преднина - 12:10, 18:16 и геймът беше взет след 25:22 и домакините се върнаха във финала.

Стратът на четвъртата част беше ударна за шампионите от Хебър, които поведоха с 5:2 точки. Стигна се до 12:6 за домакините. Хебър поведе с 18:11 и затвори без проблем гейма с 25:19, пращайки мача в тайбрек.

В тайбрека Хебър поведе с 4:2 точки, а на смяната на полетата Хебър поведеше с точка - 8:7. Дея спечели три поредни точки и поведе с 10:8 точки. Шампионите успяха да обърнат резултата в своя полза и поведоха с 12:11 и взеха трофея след 15:12 точки.

Джулио Саби стана най-резултатен с 22 точки, а Якопо Масари добави 14.

За Дея спорт Николай Учиков стана най-резултатен с 19 точки.

За Хебър това беше четвърти трофей за Купата, а Дея спорт за първи път играеше финал за Купата.