Уругвай спечели Световното първенство до 20 години, което се проведе в Аржентина. Урусите победиха с 1:0 във финала тима на Италия.

Мачът вървеше към продължения, но в 86-та минута Лусиано Родригес успя да донесе успеха на Уругвай и тимът грабна световната титла.

В мача за бронза Израел победи с 3:1 Южна Корея.

На Мондиала участваха и двама играчи на Ботев - Точукву Ннади и Уме Емануел. Двамата взеха участие във всичките мачове на Нигерия до четвъртфиналите, където тимът отпадна от Южна Корея. Емануел даде две асистенции на Мондиала.

За най-добър играч на турнира беше определен Чезаре Касадей от Италия, а той стана и голмайстор на турнира със 7 гола и добави 2 асистенции.

Вратарят на Италия Себастино Деспланше най-добър добър страж, а наградата за Феърплей отиде при отбора на САЩ.

За Уругвай това беше първа световна титла до 20 години, а отборът има два загубени финала. Италия за първи път игра финал на Мондиал до 20 години.