България записа страхотна победа на старта на олимпийската квалификация в Берлин, която е последен влак към Токио 2020. Нашите сразиха силния тим на Франция с 3:2 гейма, след като два пъти повеждаха и бяха повече от убедителни в тайбрека.

Лъвовете направиха голям мач и показаха стабилност във всички компоненти. В първия гейм те взеха минимален аванс, който съумяха да задържат до края. Във втората част петлите дръпнаха с 3:0 в началото, след което диктуваха събитията и изравниха геймовете. В третата част нашите методично трупаха преднина, която стигна до 7 точки при 21:14. Французите се стегнаха и се доближиха застрашително до 21:23, но Алекс Грозданов сложи точка на спора. Четвъртият гейм започна равностойно, но в средата петлите започнаха да се откъсват до 21:16. Последваха три поредни точки на българите, но това бе всичко, което успяха да направят в тази част.

В тайбрека трикольорите бяха безапелационни, дръпнаха с 5 точки до средата на гейма, след което затвориха мача с 15:8. Най-резултатен за успеха на "трикольорите" бе Цветан Соколов с 23 точки (2 аса, 1 блокада), Мартин Атанасов добави 15 точки (3 аса, 1 блокада). С 12 точки се отличи Виктор Йосифов (4 аса, 5 блокади).

Утре в 15 часа играем срещу Нидерландия, която днес загуби от Сърбия с 0:3. Вчера пък Франция победи Сърбия с 3:0. Припомняме, че 8-те отбора са разделени в две групи. Първите два от всяка група играят полуфинали, следва финал. Само победителят в турнира в Берлин ще играе на олимпиадата.

БЪЛГАРИЯ - ФРАНЦИЯ 3:2 (25:23, 17:25, 25:22, 19:25, 15:8)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Розалин Пенчев, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро

Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ

ФРАНЦИЯ: Бенжамен Тонюти, Жан Патри, Ървин Нгапет, Кевин Тили, Никола Льо Гоф, Бартелеми Шинениезе - Женя Гребенников-либеро

Старши треньор: ЛОРАН ТИЛИ.