Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за финала на тенис турнира в австралийския град Бризбън АТП 250. Гришо победи с 2:0 сета представителя на домакините Джордан Томпсън.

Двубоят започна без пробиви, но при 3:2 Григор проби своя съперник и поведе с 4:2. След това той затвърди пробива - 5:2 и беше на само гейм от спечелването на сета. Българинът не сгреши след 6:3 спечели първата част и поведе в сетовете.

Във втората част нямаше пробиви до 3:2, когато австралиецът имаше три шанса за пробиви, но Григор не допусна това и взе подаването си - 3:3. Двубоят продължи без пробиви до 5:5, когато в най-добрия момент българинът проби за 6:5 и при свое подаване не сгреши за 7:5 и за трети път в кариерата си е на финал в Бризбън.

Утре Григор ще срещне във финала датчанина Холгер Руне. 8-ят в света победи с 2:0 сета руснака Роман Сафулин.

Това е трети финал за Гришо в Бризбън, а преди това той загуби от Анди Мъри през 2013-та година и спечели турнира през 2017-та година срещу Кей Нишикори.

С класирането си за финала Григор си осигури минимум 116 точки за ранглистата и 55 665 долара от наградния фонд.