Мъжкият национален отбор по футбол победи с 1:0 Танзания в Баку,  двубоят беше част от новия пршятелски турнира FIFA Series. Единственият гол вкара Кирил Десподов в 52-та минута.

Националите за първи път играха с новите си екипи, които бяха в жълто и черно.

Това беше първа победа за България от 16 ноември 2022г.

В 16-та минута се създаде първата опасност пред една от двете врати. Денис Кибу се измъкна от Алекс Петков и напредна срещу българската врата, последва удар на централния нападател на Танзания и хубаво в случая беше, че топката се спря в страничната греда. След това последва опит за добавка на Фейсал Салум, който обаче стреля силно над целта.

В 26-ата минута Кирил Десподов проби отляво и центрира, Георги Русев нанесе опасен удар с глава, но вратарят на африканците Айши Манула спаси.

Малко по-късно Танзания смени вратарите си след, като Айши Манула се контузи и беше заменен вратар Квеси Кавава.

В третата минута на добавеното време Йоан Стоянов центрира отлично отдясно и намери Ивайло Чочев непокрит на седем-осем метра пред вратата на Танзания. Последва силен изстрел с глава на полузащитника, но и добра реакция на вратаря Квеси Кавава, който изби топката с една ръка.

В 52-та минута Кирил Десподов изпълни чудесно пряк свободен удар и откри резултата - 1:0.

Последва неточен удар на Фейсал Салум.

В 59-та минута Георги Русев имаше добра възможност да удвои, но изстрелът му премина покрай вратата.

В 78-та минута Алекс Колев засече с глава центриране на Мартин Чинчев, но вратарят на Танзания улови.

Вторият мач на България в турнира е в понеделник - 25 март срещу домакина Азербайджан, а двубоят ще се играе от 18:00ч.

България: Димитър Митов, Йоан Стоянов, Алекс Петков, Валентин Антов, Виктор Попов, Илия Груев, Ивайло Чочев, Филип Кръстев, Кирил Десподов, Георги Русев, Мартин Минчев

Танзания: Айши Манула, Мохамед Хюсеини, Миано Данило ван ден Бос, Ибрахим Хамад, Бакари Муамнието, Химид Мао Мками, Хаджи Многа, Новатус Дисмас, Денис Кибу, Фейсал Салум, Тарин