Най-добрият ни тенисист Григор Димитров направи страхотен дебют на турнира на 8-те най-добри през сезона в Лондон.  В първия си мач от групата „Пийт Сампрас“ българинът сломи австриеца Доминик Тийм с 6:3, 5:7, 7:5 в зрелищен мач с много обрати. В първата част нашият нямаше проблеми и с един пробив в сметката си излезе едни гърди напред. Във втората част Тийм започна повече да притиска сервиса на Гришо и в крайна сметка успя да го пробие в края и за изравни сетовете.

Третата част бе много драматична, но класата и по-добрата  форма на Димитров си казаха тежката дума. Гришо пропусна два брейкпойнта в петия гейм, но при второто упражнение в седмия успя да пробие. Когато сервираше за победата обаче се пропука върна съперника си в мача. При 5:5 бе ред на Тийм да рухне – нашият поведе с 40:0 и направи нов пробив след две последователни двойни грешки на австриеца. В заключителния си сервис гейм Гришо игра стабилно, не допусна нова изненада и успя при втория си мачбол.