В Несебър, едноименния тим победи лидера Спартак (Пловдив) с 3:2 в поредно дерби на челниците. Срещата е от 31-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Домакините изиграха най-силния си мач от началото на годината и върнаха интригата за първото място. Крайморският тим доминираше тотално през първото полувреме. Кристиян Парашкевов даде тон за успеха с попадение в 20-ата минута. В 38-ата Антон Узунов удвои.

Още пет възможности пропиляха футболистите на Несебър пред пловдивската врата. Секунди след почивката Георги Лазаров от гостите уцели гредата от фаул. В 57-ата минута обаче Нуретин Пюскюлю направи резултата класически. Тодор Тодоров върна един гол в 68-ата минута. В 76-ата Венцислав Гюзелев вкара от дузпа за окончателното 3:2. Домакините недоволстваха, че решението на съдията е пресилено. Имаха претенции за неотсъдени две дузпи в тяхна полза – за нарушение срещу Никола Гелин и игра с ръка на пловдивски състезател, пише sportal.bg.