Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира от сериите Мастърс в Индиън Уелс. Първата ракета на България за втори пореден мач направи пълен обрат и днес се справи с поляка Хуберт Хуркач с 2:1 сета (3:6, 6:4, 7:6 (2)
В първия сет нямаше пробиви до 5:3, когато Хуркач успя да пробие и след това сервира за сета и го спечели след 6:3.
Във втората част двамата размениха по един пробив още в самото начало на сета, но след това до 5:4 нямаше нови пробиви. Именно в точния момент Григор успя да пробие поляка и след 6:4 изравни сетовете.
В решителния трети сет българинът стартира силно и проби за 4:2. Пробивът беше затвърден при 5:2 за Григор Димитров, но полякът взе подаването си и след това върна пробива - 5:4. Хуркач изравни при 5:5, но след това Григор Димитров не допусна нов пробив и поведе с 6:5. Полякът също взе подаването си и мачът трябваше да се решава след тайбрек.
В тайбрека Григор беше категоричен и след 7:2 спечели двубоя и се класира за полуфиналите в Индиън Уелс.
Там той ще срещне Камерън Нори от Великобритания.
С победата Гришо си осигури и 360 точки за ранглистата и 335 000 долара от наградния фонд.
Още от категорията
Виж всички
Звезда на Марица подписа с финалиста от Шампионската лига, представиха я с Бангаранга
Ясен е състав на волейболните националки за Лигата на нациите
Балът на Спортното училище - блясък на шампионите
Акценти
Виж всички
Николай Попов: Така пренаписаха смъртта на Сияна
И Демерджиев обеща реформи в МВР, но процесът искал време