Три от най-добрите пловдивски атлетки Пламена Миткова, Александра Начева и Лиляна Георгиева спечелиха златни медали на Националния шампионат за мъже и жени по лека атлетика. Състезанията се проведоха в зала Асиск Арена в София. Титла спечели и още една пловдивчанка - Мария Капушева.

Пловдивските атлетки завършиха общо с 5 златни медала, един сребърен и три бронзови. В отборното класиране Тракия 96 спечели отборното класиране с 37 точки, а Актив 2013 завърши на третото място с 31 точки.

При мъжете пловдивските атлети завършиха с един сребърен и един бронзов медал.

Пламена Миткова триумфира с титлата в скок дължина. Състезателката на Локомотив завърши с 6.35 м. и спечели титлата.

На 1500 м. Лиляна Георгиева спечели първото място с 4,25,36 мин. Състезателката на Актив 2013 стана двойна шампионка, след като триумфира и на 800 м. с 2,10,65 мин. На второ място в същата дисциплина завърши съотборничката и Силвия Георгиева с 2,13,75 мин.

Александра Начева от Ботев спечели тройния скок, след като постигна 13.34 м.

Петият златен медал за пловдивските атлетки донесе Мария Капушина от Тракия 96, която спечели състезанието в овчарския скок 360 см.

Бронзов медал спечели Кристина Борукова от Тракия 96, която завърши с 56.40 сек. в бягането на 400 м.

В петобоя Надка Начова от Тракия 96 спечели бронз с 3205 точки.

Бронз спечели и женската щафета на Тракия 96 на 4х400 м. с 4,04,54 мин.

При мъжете Венелин Камбуров от Локомотив спечели сребро на 200 м. с 21.92 сек. той успя да спечели и бронзово отличие с 6.91 сек.