Българският шампион Марица (Пловдив) загуби с 0:3 (18:25, 23:25, 11:25) първия си мач в групите на Шампионската лига срещу първенеца на Полша – Група Азоти Хемик (Полице). Двубоят се игра в зала "Нето Арена" в полския град Шчечин.

В началото на двубоя домакините поведоха с 8:4, стигна се до 16:10, а геймът беше взет с 25:18.

Полякините поведоха с 3:0 в началото на втората част, но маричанки изравниха при 10:10, българският шампион изигра много силен гейм и не позволи разлика от две или три точки. Стигна се до 23:23, а Хемик успя да измъкне гейма с 25:23.

В третата част полякините направиха разлика при 8:3, стигна се до 16:8, а геймът и мачът приключиха след 25:11.

За Марица най-резултатна стана Ива Дудова с 10 точки, а по 8 добавиха Виктория Коева и Добрина Христоскова.

За най-добър играч на двубоя беше избраната звездата на полякините – Йована Бракочевич, която стана най-резултатна с 14 точки.

В другия мач фаворитът в групата турският гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул) победи като домакин с 3:0 гейма румънския КСМ Търговище (Търговище).

В следващия мач от Шампионска лига маричанки приемат турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул). Двубоят ще се играе на 20 декември (вторник), от 18:00ч. в зала Колодрума.

На 11 декември (неделя) Марица приключва първия полусезон в Национална волейболна лига Демакс с гостуване на новака Хектор (София). Двубоят ще се играе в залата в Драгоман е от 16:00ч.