В страхотно шоу пред около 500 зрители Марица обърна Динамо Букурещ с 3:2 /-17, 15, -16, 16, 11/ в първия си мач от турнира за Купа Пловдив в Колодрума. Така жълто-сините си върнаха за загубата с 3:1 в миналогодишното издание на турнира, спечелено именно от румънския тим, който е 22-кратен шампион на страната си и двукратен полуфиналист в турнира за КЕШ /предшественика на Шампионската лига/. Двата отбора сътвориха куп зрелищини разигравания и задоволиха претенциите и на най-големите волейболни естети. Момичетата на Иван Петков два пъти догонваха в резултата, но с вдъхновена игра в последните два гейма пречупиха именития съперник.

Жълто-сините поведоха в първия гейм, но блокадата на Динамо заработи и частта отиде в сметката на румънския тим. През втория пловдивчанки се развихриха и превъзхождаха тотално съперничките си във всички компоненти, като силни изяви имаше новото попълнение Кремена Каменова. Последва отпускане и нов гейм за Динамо, но в последните две части сервисът и блокадата на Марица разстроиха играта на румънките. Силно се представиха също другото ново попълнение Деси Николова, Симона Димитрова, нася Димитрова и вички останали, които взеха участие в мача. Топреализатор на мача стана Кремена Каменова с 21 точки, следвана от Симона Димитрова и четворката на Динамо Аделина Унгуряну с по 16. Успехът е с още по-голяма стойност, тъй като Марица бе без своята капитанка Радосвета Тенева, повалена от вирус в деня на срещата. В другата среща за деня Олимпиакос победи КСМ Букурещ с 3:1. Утре от 18 часа пловдивският тим играе със силния тим на Бурса, от 15.30 часа се срещат Динамо и Олимпиакос, КСМ почива.