Марица (Пловдив) не успя да продължи борбата в евротурнирите, след като загуби с 0:3 (24:26, 19:25, 17:25) гейма решаващия мач срещу унгарския Вашаш Обуда (Будапеща) в последната си среща от груповата фаза на Шампионската лига. Двубоят се игра пред 3000 зрители в зала "Колодрума".

Така Марица остана на 4-то място в групата, а Вашаш завърши трети и ще играе в четвъртфиналите за Купата на ЦЕВ.

Марица стартира ударно двубоя и поведе с 8:5, стигна се до 12:6 за пловдивчанки. След два поредни аса на Ива Дудова маричанки дръпнаха с 15:7. Гостите от Вашаш обаче успяха да изравнят при 23:23 и стигнаха до геймбол – 24:23, след пусната топка на Лора Славчева маричанки спасиха геймбола. Вашаш обаче стигна до нов геймбол и след 26:24 взе първата част.

Втората част Вашаш поведе с 8:5, Марица успя да изравни – 15:15, но след това унгарките отново дръпнаха с три точки 20:17, а след 25:19 спечелиха гейма.

Третият гейм започна точка за точка до 8:8, когато Вашаш дръпна с разлика 12:8. Стигна се до 17:13 за гостенките, а мачът приключи след 25:17.

Най-резултатна за Марица стана Ива Дудова с 15 точки, а с по 8 завършиха Добрина Христоскова, Сиера ДеБел и Борислава Съйкова.

Денис Банистър стана най-резултатна за Вашаш с 19 точки, а за MVP беше избрана Букет Гюлюбай.

В крайното класиране в група В италианският Савино Дел Бене Скандичи спечели групата с 18 точки, а турският Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул) остана на второто място с 12 точки. Двата тима продължават към елиминациите на Шампионската лига, Вашаш е трети с 4 точки и ще играе в четвъртфиналите за Купата на ЦЕВ. Марица остана на четвъртото място с 2 точки.

Следващият вач на маричанки е на 27 януари – финала за Купата на България срещу ЦСКА (София), от 17:00 б.в. в зала Христо Ботев в София.