Марица загуби с 1:3 гейма от полския ЛКС Комерскон в петата си среща в груповата фаза на Шампионската лига и втори на турнира в полския град Лодз, на който е домакин именно ЛКС.

Марица стартира много добре двубоя и поведе с 10:4. Маричанки стигнаха до 15:10, но се стигна до изравняване при 17:17. Полякините стигнаха до геймбол при 24:23, който шампионките на България отразиха, но при следващата възможност полякините не сгрешиха и след 26:24 взеха гейма.

Във втората част Марица поведе с 8:6, но постепенно полякините взеха превес в гейма и го взеха след 25:18.

Маричанки не се предадоха и поведоха с 10:7, но полският тим успя да изравни. Марица запази точка преднина и успя в най-важния момент да направи разлика от три точки - 23:20. След 25:23 шампионките взеха гейма и останаха в мача.

В четвъртия гейм полякините поведоха със 7:3, стигна се до 16:8, а мачът беше затворен след 25:17.

Александра Миланова стана най-резултатна за Марица с 18 точки, а 15 добави Мирослава Паскова.

За победителките най-резултатна стана Катарина Лазович с 25 точки, тя беше избрана и за MVP на двубоя.

Утре от 19:00 б.в. Марица играе последния си мач в груповата фаза срещу победителя в групата ВакъфБанк. В другия мач Мюлуз ще играят срещу ЛКС Комерскон в директна битка за второто място.