Българският шампион Марица (Пловдив) подновява битките в НВЛ с гостуване на Славия (София). Двубоят от 8-ия кръг на първенството е днес, от 18:00 ч. в зала "Панайот Пондалов" в София.

Във вторник маричанки играха срещу френския Безие (Безие) във второто си домакинство в групите на Шампионската лига. В голяма драма в зала Колодрума пловдивчанки загубиха с 2:3 гейма, но спечелиха първа точка в групите на турнира през този сезон.

Двата отбора се срещнаха и в края на януари, когато в четвъртфиналите в турнира за Купа България маричанки победиха с 3:0 гейма като домакин и продължи напред в турнира, който впоследствие и спечели миналия петък. В първия мач за първенство през този сезон между двата отбора Марица спечели също с 3:0.

В последния мач в НВЛ Марица победи у дома ДКС Варна (Варна) с 3:0 гейма в изтеглена среща от първенството. За Славия това ще е първи мач в НВЛ за тази година.

В класирането шампионките на България са убедителен лидер с 21 точки, а Славия е на петото място с 12 точки.