Българският шампион Марица (Пловдив) загуби от френския Безие (Безие) с 2:3 (27:29, 25:23, 17:25, 25:16, 13:15) във второто си домакинство в групите на Шампионската лига.

Маричанки стартираха много добре двубоя и поведоха с 9:6 и това накара треньорът на Безие да поиска прекъсване. Безие обаче направи серия и обърна до 15:10 в своя полза. Маричанки направиха серия от четири поредни точки и разликата беше само в точка в полза на френския тим - 15:14, а пловдивчанки изравниха при 17:17. Драмата в гейма тепърва предстоеше. Безие стигна до геймбол, но след това маричанки съумяха да стигнат до два геймбола. Стигна се нови два геймбола за французойките, които от третия опит успяха да затворят гейма след 29:27.

Ударно започна вторият гейм за пловдивчанки, които поведоха с 9:1. Безие успя да направи серия и изравни при 15:15. Стигна се до 19:15 за гостенките, но маричанки показаха характер и изравниха - 19:19. Момичетата на Борислав Крачанов затвориха гейма след успешна атака на Симона Димитрова за 25:23.

В третата част Безие поведе с 9:6, стигна се до 19:6, а геймът приключи след 25:17 за гостенките.

В четвъртия гейм маричанки поведоха със 7:5. Маричанки увеличиха преднината си доста сериозно - 15:8. Шампионките на България не срещнаха трудности да затворят гейма в своя полза и го направиха след успешна атака на Силвана Чаушева за 25:16. Така всичко трябваше да се решава след тайбрек.

В него шампионките поведоха с 5:3 точки, но Безие успя да обърне и поведе с 10:8. В тайбрека Безие успя да спечели след 15:13.

Маричанки спечелиха първа точка в Шампионска лига през този сезон, но малко не достигна и за първа победа.

Силвана Чаушева стана най-резултатна за маричанки с 19 точки, а Симона Димитрова завърши с 18, а Александра Миланова добави 15 точки.

За Безие Бианка Куньо стана най-резултатна с 23 точки.

Следващият мач на маричанки е на 4 февруари (петък), от 18:00 б.в., срещу Славия (София) в среща от НВЛ. Последната среща на шампионките в Шампионска лига е на 15 февруари вторник, от 18:00 б.в. срещу руския Динамо - Ак Барс (Казан) в зала Колодрума в Пловдив.