Малко не стигна на мъжкия национален отбор по баскетбол да победи Белгия и да се класира за елиминациите на Европейското първенство. Националите загубиха с 89:80 и по този начин отпаднаха от шампионата, след като това беше и последният мач на тима в груповата фаза.

Двубоят стартира равностойно и националите загубиха само с точка първата четвърт - 20:19. Във втората обаче белгийците успяха да спечелят с 10 точки разлика - 21:11 и поведоха с 11 точки на полувремето.

В третата националите спечелиха с 30:25 и преди решителната последна четвърт белгийците водеха с 66:60. В последната четвърт Белгия спечели с 23:20 и след 89:80 Белгия спечели и се класира за елиминациите.

Най-резултатен в двубоя стана Александър Везенков с 26 точки, Дий Бост добави 18, а Чавдар Костов и пловдивчанинът Димитър Димитров се отчетоха с по 11.

За Белгия най-резултатен стана Ретин Обасона с 25 точки.

Така България отпадна в групата си на Евробаскет 2022 и остана извън елиминациите. Националите записаха една победа и четири загуби при завръщането си след 11-годишно отсъствие от голям баскетболен форум.