Мъжкият национален отбор по баскетбол загуби със 72:70 срещата си срещу Литва от световните квалификации. Мачът се игра в Самоков.

България стартира ударно и поведе с 22:16 след 10 минути игра. Литва спечели втората с 18:8.

Силна беше третата четвърт, в която момчетата на Росен Барчовски се наложиха с 25:17. Литва успя да спечели последната част с 21:15 и спечели двубоя с две точки разлика - 72:70.

Звездата на националите Александър Везенков направи страхотен мач и завърши с 29 точки, а по 9 добавиха Дий Бост, Йордан Минчев и пловдивчанинът Димитър Димитров.

За Литва най-резултатен стана Игнас Браздеикис с 13 точки.

С поражението България остана на третото място с 6 точки, а Литва е лидер с 10 точки.

Националите имат още един мач срещу Босна и Херцеговина на 4 юли в Сараево. Националите трябва да победят, но ако не го направят трябва да разчитат Литва да победи Чехия, която в момента е на последното място в групата и отпада от следващия етап.

Първите три отбора продължават към втората част от квалификациите.

В нашата група само Литва си осигури преминаване към следващата част от пресявките.