Левски победи ЦСКА във финала за Купата на България с 86:81 и вдигна трофея за първи път от 3 години насам.

Двубоят започна по-добре за ЦСКА и момчетата на Росен Барчовски водеха с 27:20 след първата четвърт. Левски обаче изигра силна втора четвърт и я спечели с 24:15. Така на полувремето "сините" водеха с две точки - 44:42.

Третата четвърт завърши при 24:14 за Левски, а последната приключи при 25:18 за ЦСКА. Крайният резултат беше 86:81 за Левски.

Третата четвърт завърши при 24:14 за Левски.

Най-резултатен за Левски стана Алан Арнет с 22 точки, Сергей Павлов добави 14, а Лъчезар Димитров се отчете с 12 точки.

За ЦСКА Брандър Йънг стана най-резултатен с 21 точки.

Миналогодишният носител на трофея Рилски спортист отпадна още на четвъртфиналите от Черноморец, а шампиона Балкан загуби в полуфиналите от ЦСКА.

Левски спечели 16-та си Купа в историята, а последната беше през 2020-а година.

Снимка: Спортал