Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за осминафиналите в първия турнир от Големия шлем Аустрелиън оупън. Той елиминира испанеца Пабло Кареньо Буста. Двубоят започна със страхотен сет за българина, който спечели с 6:0, а след това във втората част при 1:0 за първата ни ракета испанецът се отказа.

В първия сет Григор Димитров успя да направи три пробива и без проблем взе първата част без да загуби гейм - 6:0.

Във втория сет Гришо направи пробив още в първия гейм, а след това Кареньо Буста заяви, че се отказва заради контузия.

В четвъртия кръг българинът ще има тежък съперник - победителят от двубоя между поставения под номер 3 Доминик Тийм и австралиеца Ник Кириос. Двубоят между двамата трябва да започне след 10:00 б.в.