Григор Димитров допусна обрат с 6:4, 2:6, 2:6 и записа едва втора загуба от 10 мача срещу Давид Гофен. Така Белгия изравни на България в последния мач от Група С на отборния турнир ATP Cup в Сидни, след като по-рано Димитър Кузманов разгроми Стив Дарси с 6:0, 6:4. Срещата на двойки ще определи крайния победител. В нея след броени минути излизат Григор Димитров и Александър Лазаров срещу опитните Сандер Жил и Жоран Флиген. При успех нашите стават първи в групата и отиват на елиминация срещу домакините от Автралия.

Първият сет не предвещаваше подобна развръзка за Гришо. Той поведе с 3:0, допусна изравняване, но проби с ювелирен минаващ удар от бекхенд в самия край на сета. Последва срив в сервиса му и три допуснати пробива във втората част. Тенденцията продължи и в третата част, в която Гофен проби в началото на 2:1 и след това още веднъж в края.