Най-добрият български тенисист Григор Димитров измъчи световния номер 1 Новак Джокович в среща от третия кръг на Мастърс турнира в Рим. Димитров загуби с 1:2 (3:6, 6:4, 1:6) сета от Ноле, но изигра добър мач.

Мачът стартира чудесно за Григор Димитров, който проби сервиса на Джокович още в първия гейм, световният номер 1 обаче върна веднага пробива, а след това направи още един и поведе с 3:1. При 5:2 Григор успя да спаси 4 сетбола, геймът продължи близо 10 минути, а българинът успя да вземе подаването си и направи 5:3. Световният номер 1 не сгреши при подаването си и взе сета с 6:3.

Григор започна добре втората част и взе подаването си без проблем - 1:0, но допусна пробив в третия гейм и Джокович успя да затвърди пробива - 3:1. Българинът не се даде в този сет и върна пробива - 4:4 и успя да го затвърди 5:4, принуждавайки Ноле да сервира за оставане в сета. Най-добрият български тенисист затвърди страхотната си игра и проби Джокович и изравни сетове - 6:4.

В решителната трета част Джокович успя да пробие сервиса на българина още при първия гейм, а след това и го затвърди, повеждайки с 2:0. Последваха два лесни гейма за двамата и се стигна до 3:1. В петия гейм обаче българинът загуби подаването си - 4:1 и по този начин изоставаше вече с два пробива. Световният номер спечели подаването си - 5:1 и беше на само гейм от победата в двубоя. Григор спаси два мачбола, но при третия път Ноле успя да пробие и след 6:1 спечели двубоя.

На осминафиналите Новак Джокович ще играе срещу победителя от двубоя между британеца Камерън Нори или унгареца Мартон Фучович.

Джокович заработи 84 900 евро от наградния фонд и 90 точки за ранглистата.